Przepraszamy

Niestety nasz portal nie wspiera obecnie ekranów o szerokości mniejszej niż 1200 pikseli i wysokości mniejszej niż 550 pikseli. Jeśli używasz tabletu, spróbuj go obrócić na szerszy bok.

Forum
VOD
Wspieraj
Mój profil Ustawienia mojego konta
Twoje listy
Filmy, które chcesz obejrzeć Filmy, które obejrzałeś i oceniłeś Filmy, które możesz użyczyć Filmy odrzucone przez Ciebie
Listy znajomych
Filmy, które mogą pożyczyć znajomi Filmy, które chcą obejrzeć znajomi
Twoje konto
Wyloguj się
Główny ranking Ranking wg przesłania Ranking wg jakości

Polityka jakości ocen

Główną treścią naszego portalu są oceny i opinie o filmach. Dlatego niezwykle ważne jest dla nas utrzymywanie ich na najwyższym poziomie.

Każdy użytkownik mam możliwość podania ocen w trzech kategoriach: przesłania, jakości i ograniczenia wiekowego, z czego ta ostatnia spełnia jedynie pomocniczą rolę. W internecie dostępnych jest wiele wiarygodnych źródeł ocen jakości artystycznej i dzięki ich uwzględnieniu w ostatecznej ocenie jakości produkcji możemy Państwu zapewnić jej wysoki obiektywizm. W przypadku ocen przesłania sytuacja jest trudniejsza, zarówno ze względu na mniejszą dostępność tego typu informacji na innych serwisach jak i ze względu na potrzebne przygotowanie merytoryczne osób oceniających. Dlatego większość ze stosowanych przez nas narzędzi zapewniania jakości ocen skupia się na dostarczeniu Państwu wysokiej klasy ocen przesłania. Tak więc w trosce o najwyższą jakość dostarczanych usług stosujemy następujące narzędzia zapewniania jakości ocen i opinii:

  1. Konieczność uzasadnienia. Każda ocena przesłania wykraczająca poza zakres 4-6 określający przeciętność oraz poza zakres dotychczas zweryfikowanych ocen pociąga za sobą konieczność jej uzasadnienia w stopniu adekwatnym do jej wysokości.

  2. Moderacja. Każda opinia (w tym każde uzasadnienie oceny przesłania) poddawana jest moderacji. W tym czasie jest ona niewidoczna dla użytkowników serwisu poza jej autorem. W procesie moderacji odrzucane są wszystkie opinie obraźliwe lub w inny sposób niespełniające podstawowych wymogów kultury wypowiedzi. Ponadto, jeśli opinia nie uzasadnia w wystarczającym stopniu oceny przesłania, to ocena ta nie jest dopuszczona do publikacji.

  3. Możliwość zgłaszania zastrzeżeń. Każdy (nawet nie posiadając konta w serwisie) może zgłosić zastrzeżenia do każdej opinii, prosząc w ten sposób o jej ponowną moderację z uwzględnieniem podanych uwag.

  4. Porównanie z ocenami w internecie. Oprócz ocen użytkowników prezentujemy również oceny innych, znanych serwisów z ocenami filmów i uwzględniamy je w sumarycznej ocenie danego filmu. Dzięki dopuszczeniu do głosu różnych źródeł krytyki dostarczamy Państwu możliwie najbardziej obiektywną ocenę produkcji.
Konieczność uzasadnienia ocen oraz moderacja opinii nie dotyczą specjalnie nominowanych przez redakcję, zaufanych członków jury.

Uprzejmie informujemy, że nasz serwis jest obecnie w fazie beta. W związku z tym mogą się w nim jeszcze pojawiać błędy. Będziemy wdzięczni za każdy zgłoszony błąd. Tutaj piszemy, jak można się z nami skontaktować. Informujemy również, że w naszym serwisie internetowym stosujemy pliki cookies. Korzystając z niego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na ich stosowanie zgodnie z naszą Polityką prywatności.