Przepraszamy

Niestety nasz portal nie wspiera obecnie ekranów o szerokości mniejszej niż 1200 pikseli i wysokości mniejszej niż 550 pikseli. Jeśli używasz tabletu, spróbuj go obrócić na szerszy bok.

Forum
VOD
Wspieraj
Mój profil Ustawienia mojego konta
Twoje listy
Filmy, które chcesz obejrzeć Filmy, które obejrzałeś i oceniłeś Filmy, które możesz użyczyć Filmy odrzucone przez Ciebie
Listy znajomych
Filmy, które mogą pożyczyć znajomi Filmy, które chcą obejrzeć znajomi
Twoje konto
Wyloguj się
Główny ranking Ranking wg przesłania Ranking wg jakości

Kryteria ocen przesłania

Czasem pojawiają się pytania o kryteria ocen przesłania. Najważniejszym kryterium jest tu sama Ewangelia naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa, której esencja streszcza się w kazaniu na górze (Ewangelia wg św. Mateusza, rozdziały od 5 do 7). Wszystkim zainteresowany polecamy jednak przeczytanie całej Ewangelii, zaczynając od Ewangelii synoptycznych (św. Mateusza, św. Marka i św. Łukasza).

Dla uściślenia wymagań prezentujemy poniżej ogólne wytyczne wobec ocen przesłania:

10 Poziom głębi Obejmuje filmy ukazujące najszlachetniejsze postawy: miłości nieprzyjaciół, przebaczenia bez granic, dozgonnej wierności, męstwa i poświęcenia oraz inspirujące do głębszej relacji z Bogiem i walki o prawdziwą, radosną świętość.
9
8 Poziom wartości Obejmuje produkcje promujące ogólnie uznane wartości, takie jak dobroć, uczciwość, lojalność, skromność, cierpliwość, uprzejmość czy szacunek a zarazem jasno pokazujące szkodliwość postaw złych i egoistycznych.
7
6 Poziom przeciętności Ten poziom ocen ma w założeniu dotyczyć większości filmów, obejmując zarówno produkcje o dobrym i dającym do myślenia przesłaniu, choć nie wykraczającym poza przeciętność, jak i takie, które nie mają w sobie żadnego pozytywnego przesłania, ale zarazem nie są rażące czy szkodliwe.
5
4
3 Poziom szkodliwości Określa obrazy o negatywnym przesłaniu, będące w różnym stopniu rażące lub szkodliwe. Obejmuje treści m.in. wyśmiewające dobre postawy i wartości, przekrzywiające moralność przez nazywanie dobra złem a zła dobrem, atakujące Kościół i jego naukę, nawołujące do przemocy, zdrady czy ukazujące niemoralność i egoizm jako atrakcyjny sposób osiągnięcia szczęścia.
2
1
Uprzejmie informujemy, że nasz serwis jest obecnie w fazie beta. W związku z tym mogą się w nim jeszcze pojawiać błędy. Będziemy wdzięczni za każdy zgłoszony błąd. Tutaj piszemy, jak można się z nami skontaktować. Informujemy również, że w naszym serwisie internetowym stosujemy pliki cookies. Korzystając z niego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na ich stosowanie zgodnie z naszą Polityką prywatności.