Przepraszamy

Niestety nasz portal nie wspiera obecnie ekranów o szerokości mniejszej niż 1200 pikseli i wysokości mniejszej niż 550 pikseli. Jeśli używasz tabletu, spróbuj go obrócić na szerszy bok.

Forum
VOD
Wspieraj
Mój profil Ustawienia mojego konta
Twoje listy
Filmy, które chcesz obejrzeć Filmy, które obejrzałeś i oceniłeś Filmy, które możesz użyczyć Filmy odrzucone przez Ciebie
Listy znajomych
Filmy, które mogą pożyczyć znajomi Filmy, które chcą obejrzeć znajomi
Twoje konto
Wyloguj się
Główny ranking Ranking wg przesłania Ranking wg jakości
2 godz. 22 min.
W rankingu: 95 / 309
Reżyseria:
Scenariusz:
Gatunek:
Produkcja:
USA
Film dodany przez Witold Kręcicki dnia 25 kwietnia 2015 01:25:18. Powyżej dostępne są jedynie podstawowe informacje o filmie. Aby dowiedzieć się więcej wejdź na jego profil na portalu www.filmweb.pl. Jeśli zauważysz błąd w powyższych danych (np. błędny zwiastun), to prosimy o poinformowanie nas o tym za pomocą niniejszego formularza.

Skazani na Shawshank

The Shawshank Redemption (1994)
Adaptacja opowiadania Stephena Kinga. Historia niesłusznie skazanego na dożywocie bankiera, który musi przeżyć w brutalnym świecie rządzonym przez strażników i współwięźniów.
6,0 / 10
Dosyć mądre przesłanie
41% filmów oceniono niżej
9,1 / 10
Wybitna jakość
97% filmów oceniono niżej
Od 16 lat
NAPISZ RECENZJĘ
Udostępnij recenzję
Marek Ke zrecenzował(a) film ,,Skazani na Shawshank''
3 / 10
Kiepskie przesłanie
9 / 10
Wybitna jakość

Moim zdaniem ten film nie wnosi żadnego wartościowego przesłania (może poza tym, że nie warto oceniać po pozorach, ale z drugiej strony czasem warto kłamać), za to zapamiętałem z niego trochę złych treści. Ale niewątpliwie jest świetnie zrobiony, inteligentny i zaskakujący.

Witold Kręcicki zrecenzował(a) film ,,Skazani na Shawshank''
9 / 10
Głębokie przesłanie
9 / 10
Wybitna jakość

Oryginalny tytuł - 'Odkupienie w Shawshank' - lepiej oddaje treść filmu. Filmu o wartości przyjaźni, o tym jak nie należy się poddawać i o tym, że dobro w końcu zwycięży a zło zostanie ukarane.

Nikt tak jak Stephen King nie jest w stanie zawrzeć w paru stronach treści na ponad dwugodzinny film (Skazani na Shawshank to jedno z czterech opowiadań w krótkim zbiorze 'Cztery pory roku') i nikt tak jak ... czytaj dalej

Opinie w internecie
8,8 / 10 Filmweb
Ocena społeczności: Rewelacyjny
Kliknij tutaj, aby zobaczyć tę opinię.
R Motion Picture Association of America
Restricted (od 16 roku życia)
Rated R for language and prison violence.
Pożycz u znajomych
mogę użyczyć
Nikt nie może Ci pożyczyć egzemplarza. Może warto zaprosić więcej znajomych?
Kup egzemplarz
Ceneo
Allegro
Obejrzyjcie razem
chcę zobaczyć
Nikt z Twoich znajomych nie dodał tego filmu do playlisty.
Uprzejmie informujemy, że nasz serwis jest obecnie w fazie beta. W związku z tym mogą się w nim jeszcze pojawiać błędy. Będziemy wdzięczni za każdy zgłoszony błąd. Tutaj piszemy, jak można się z nami skontaktować. Informujemy również, że w naszym serwisie internetowym stosujemy pliki cookies. Korzystając z niego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na ich stosowanie zgodnie z naszą Polityką prywatności.