Przepraszamy

Niestety nasz portal nie wspiera obecnie ekranów o szerokości mniejszej niż 1200 pikseli i wysokości mniejszej niż 550 pikseli. Jeśli używasz tabletu, spróbuj go obrócić na szerszy bok.

Forum
VOD
Wspieraj
Mój profil Ustawienia mojego konta
Twoje listy
Filmy, które chcesz obejrzeć Filmy, które obejrzałeś i oceniłeś Filmy, które możesz użyczyć Filmy odrzucone przez Ciebie
Listy znajomych
Filmy, które mogą pożyczyć znajomi Filmy, które chcą obejrzeć znajomi
Twoje konto
Wyloguj się
Główny ranking Ranking wg przesłania Ranking wg jakości
1 godz. 29 min.
W rankingu: 22 / 309
Reżyseria:
Scenariusz:
Gatunek:
Produkcja:
USA
Film dodany przez Marek Ke dnia 14 kwietnia 2015 12:39:48. Powyżej dostępne są jedynie podstawowe informacje o filmie. Aby dowiedzieć się więcej wejdź na jego profil na portalu www.filmweb.pl. Jeśli zauważysz błąd w powyższych danych (np. błędny zwiastun), to prosimy o poinformowanie nas o tym za pomocą niniejszego formularza.

Król Lew

The Lion King (1994)
Targany niesłusznymi wyrzutami sumienia po śmierci ojca mały lew Simba skazuje się na wygnanie rezygnując z przynależnego mu miejsca na czele stada.
8,0 / 10
Bardzo wartościowe przesłanie
73% filmów oceniono niżej
9,1 / 10
Wybitna jakość
97% filmów oceniono niżej
Od 0 lat
NAPISZ RECENZJĘ
Udostępnij recenzję
Marek Ke zrecenzował(a) film ,,Król Lew''
8 / 10
Bardzo wartościowe przesłanie

Piękna, choć już stara bajka, opowiadająca o dorastaniu do odpowiedzialności. Uczy też radzenia sobie z tym, co trudne poprzez przyjaźń i poczucie humoru.

Mnie osobiście, kiedy oglądałem Króla Lwa jako dziecko, wryła się w pamięć scena, w której król Mufasa przybywa w ostatniej chwili z odsieczą synowi, gdy jego życie jest zagrożone i sam jeden roznosi w pył zagrażające mu hieny. Dla mnie jest to ... czytaj dalej

Opinie w internecie
8,3 / 10 Filmweb
Ocena społeczności: Bardzo dobry
Kliknij tutaj, aby zobaczyć tę opinię.
G Motion Picture Association of America
General audiences (dla wszystkich)
Pożycz u znajomych
mogę użyczyć
Mogą Ci pożyczyć:
Marek Ke
Kasia Krenc
Kup egzemplarz
Ceneo
Allegro
Obejrzyjcie razem
chcę zobaczyć
Nikt z Twoich znajomych nie dodał tego filmu do playlisty.
Uprzejmie informujemy, że nasz serwis jest obecnie w fazie beta. W związku z tym mogą się w nim jeszcze pojawiać błędy. Będziemy wdzięczni za każdy zgłoszony błąd. Tutaj piszemy, jak można się z nami skontaktować. Informujemy również, że w naszym serwisie internetowym stosujemy pliki cookies. Korzystając z niego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na ich stosowanie zgodnie z naszą Polityką prywatności.