Przepraszamy

Niestety nasz portal nie wspiera obecnie ekranów o szerokości mniejszej niż 1200 pikseli i wysokości mniejszej niż 550 pikseli. Jeśli używasz tabletu, spróbuj go obrócić na szerszy bok.

Forum
VOD
Wspieraj
Mój profil Ustawienia mojego konta
Twoje listy
Filmy, które chcesz obejrzeć Filmy, które obejrzałeś i oceniłeś Filmy, które możesz użyczyć Filmy odrzucone przez Ciebie
Listy znajomych
Filmy, które mogą pożyczyć znajomi Filmy, które chcą obejrzeć znajomi
Twoje konto
Wyloguj się
Główny ranking Ranking wg przesłania Ranking wg jakości
1 godz. 55 min.
W rankingu: 131 / 309
Reżyseria:
Scenariusz:
Gatunek:
Produkcja:
Film dodany przez Katarzyna Witkowska dnia 17 września 2015 12:49:20. Powyżej dostępne są jedynie podstawowe informacje o filmie. Aby dowiedzieć się więcej wejdź na jego profil na portalu www.filmweb.pl. Jeśli zauważysz błąd w powyższych danych (np. błędny zwiastun), to prosimy o poinformowanie nas o tym za pomocą niniejszego formularza.

Karbala

2015
Karbala w Iraku, rok 2004, siedziba władz lojalnych, City Hall zostaje zaatakowana przez Al-Kaidę i As-Sadrę. Grupa polskich oraz bułgarskich żołnierzy odpiera kolejne ataki.
7,0 / 10
Wartościowe przesłanie
55% filmów oceniono niżej
7,1 / 10
Bardzo dobra jakość
47% filmów oceniono niżej
Od 16 lat
NAPISZ RECENZJĘ
Udostępnij recenzję
Gustaw Rawicz zrecenzował(a) film ,,Karbala''
7 / 10
Wartościowe przesłanie
7 / 10
Bardzo dobra jakość
Od 16 lat

Film daje pojęcie o tym, co działo się w Iraku podczas misji stabilizacyjnej. Teoretycznie skupia się na "największej polskiej bitwie od czasów II wojny światowej", jednak można na niego patrzeć dużo ogólniej - pokazuje żołnierzy i ich motywacje bycia w Iraku (niejednoznaczne), pokazuje Irakijczyków w dramatycznej sytuacji, w ich kraju nagle ogarniętym wojną (nie oceniając ich jednoznacznie), poka... czytaj dalej

Katarzyna Witkowska zrecenzował(a) film ,,Karbala''
7 / 10
Wartościowe przesłanie
7 / 10
Bardzo dobra jakość
Polski "Snajper"

Bardzo dobry film pokazujący odwagę polskich żołnierzy w Iraku. Momentami dość brutalny i czasem odrobinę schematyczny, ale całość i tak wypada bardzo dobrze. Świetne role Topy i młodego Królikowskiego, ładnie pokazana lojalność oraz braterstwo wśród żołnierzy. Wszystko w bardzo realistycznym sosie. Od siebie dodam, że dla kobiet o mocnych nerwach ;) Polecam!

Opinie w internecie
7,2 / 10 Filmweb
Ocena społeczności: Dobry
Kliknij tutaj, aby zobaczyć tę opinię.
Pożycz u znajomych
mogę użyczyć
Nikt nie może Ci pożyczyć egzemplarza. Może warto zaprosić więcej znajomych?
Kup egzemplarz
Ceneo
Allegro
Obejrzyjcie razem
chcę zobaczyć
Nikt z Twoich znajomych nie dodał tego filmu do playlisty.
Uprzejmie informujemy, że nasz serwis jest obecnie w fazie beta. W związku z tym mogą się w nim jeszcze pojawiać błędy. Będziemy wdzięczni za każdy zgłoszony błąd. Tutaj piszemy, jak można się z nami skontaktować. Informujemy również, że w naszym serwisie internetowym stosujemy pliki cookies. Korzystając z niego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na ich stosowanie zgodnie z naszą Polityką prywatności.