Przepraszamy

Niestety nasz portal nie wspiera obecnie ekranów o szerokości mniejszej niż 1200 pikseli i wysokości mniejszej niż 550 pikseli. Jeśli używasz tabletu, spróbuj go obrócić na szerszy bok.

Forum
VOD
Wspieraj
Mój profil Ustawienia mojego konta
Twoje listy
Filmy, które chcesz obejrzeć Filmy, które obejrzałeś i oceniłeś Filmy, które możesz użyczyć Filmy odrzucone przez Ciebie
Listy znajomych
Filmy, które mogą pożyczyć znajomi Filmy, które chcą obejrzeć znajomi
Twoje konto
Wyloguj się
Główny ranking Ranking wg przesłania Ranking wg jakości
2 godz. 24 min.
W rankingu: 43 / 309
Reżyseria:
Scenariusz:
Gatunek:
Produkcja:
Film dodany przez Karol Kępa dnia 18 maja 2015 08:50:13. Powyżej dostępne są jedynie podstawowe informacje o filmie. Aby dowiedzieć się więcej wejdź na jego profil na portalu www.filmweb.pl. Jeśli zauważysz błąd w powyższych danych (np. błędny zwiastun), to prosimy o poinformowanie nas o tym za pomocą niniejszego formularza.

Adwokat diabła

The Devil's Advocate (1997)
Kevin Lomax - wybitny adwokat, skuszony intratną propozycją pracy, przeprowadza się do Nowego Jorku. Nie zdaje sobie jednak sprawy z tego, kim jest jego chlebodawca.
7,5 / 10
Bardzo wartościowe przesłanie
72% filmów oceniono niżej
9,0 / 10
Wybitna jakość
93% filmów oceniono niżej
Od 16 lat
NAPISZ RECENZJĘ
Udostępnij recenzję
Robert Osowiecki zrecenzował(a) film ,,Adwokat diabła''
8 / 10
Bardzo wartościowe przesłanie
9 / 10
Wybitna jakość
Od 16 lat

Film właściwie bez słabych stron; jako horror straszy umiejętnie, nienachalnie dozując efekty specjalne, jako filozoficzna (demonologiczna?) opowieść zaskakująco jak na Hollywood zgodna z teologią chrześcijańską. Nawet z wysilonego "happy-endu" scenarzysta wybrnął zgrabnie i bez szkody dla dzieła. W historii gatunku stawiam ten film obok "Egzorcysty".

Karol Kępa zrecenzował(a) film ,,Adwokat diabła''
7 / 10
Wartościowe przesłanie

Film zaskakująco dobrze ukazuje jak działa szatan. Przebiegle (i często pod pozorem dobra) oferuje wiele, jednak całe „to szczęście” często obraca życie w stronę inną niż byśmy chcieli - w filmie na przykładzie młodego adwokata pnącego się po szczeblach kariery. Dodatkowy plus to wyśmienita gra Al Pacino w jednej z głównych ról.

Opinie w internecie
8,0 / 10 Filmweb
Ocena społeczności: Bardzo dobry
Kliknij tutaj, aby zobaczyć tę opinię.
R Motion Picture Association of America
Restricted (od 16 roku życia)
Rated R for sexuality, nudity, violence and language.
Pożycz u znajomych
mogę użyczyć
Nikt nie może Ci pożyczyć egzemplarza. Może warto zaprosić więcej znajomych?
Kup egzemplarz
Ceneo
Allegro
Obejrzyjcie razem
chcę zobaczyć
Chcą zobaczyć:
Marek Ke
Uprzejmie informujemy, że nasz serwis jest obecnie w fazie beta. W związku z tym mogą się w nim jeszcze pojawiać błędy. Będziemy wdzięczni za każdy zgłoszony błąd. Tutaj piszemy, jak można się z nami skontaktować. Informujemy również, że w naszym serwisie internetowym stosujemy pliki cookies. Korzystając z niego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na ich stosowanie zgodnie z naszą Polityką prywatności.